Зміна клімату: Європу пропонують захищати, перекривши дамбами Північне море (КАРТА)

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 5361 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 18/02/2020Дата публікації

Науковий звіт, розроблений на замовлення уряду Нідерландів, пропонує збудувати дві дамби, які захистять усю північну Європу від підняття рівня Північного моря внаслідок глобальної зміни клімату. Проблема в тому, що це коштуватиме понад пів трильйона євро.

Пропонований проєкт Northern European Enclosure Dam (NEED) пропонує перегородити Північне море у двох місцях — у каналі між Францією й Англією з одного боку, та в протоці між Норвегією та Шотландією — з іншого.

Про це повідомляє журнал архітектури та дизайну DeZeen.

Ця пара бетонних дамб потребуватиме понад 50 мільярдів тонн піску, приблизно стільки видобувається в усьому світі за цілий рік. Сумарна довжина двох дамб повинна становити понад 500 кілометрів.

Цей проєкт має захистити від переселення близько 25 млн людей. Північне море, а з ним і Балтійське, фактично перетвориться на втутрішню водойму на кшталт Каспійського, тільки з керованим рівнем води.

Нинішні моделі передбачають, що до 2100 року рівень світового океану може піднятися на два метри, а до 2500 — на десять метрів.

Проблема в тому, що не всі країни мають гроші та географічні можливості для подібних рішень.


Шанхай, Мумбаї й не тільки. Через кліматичні зміни до 2050 року затопить значно більше міст, ніж думали раніше, — New York Times (КАРТИ)

На всіх фото блакитним позначено зону підтоплення, сірим — контури забудови міст. Ліворуч — старі передбачення, праворуч — нові:

Зникне половина Мумбаї — найбільшого міста Індії й одного з найбільших міст світу:

Мумбаї — сірим

Хо Ши Мін у В'єтнамі, наприклад, практично повністю накриватиметься під час припливів.

Хо Ши Мін Сіті — сірим

Власне, вся південня частина В'єтнаму зникне під водою.

Затопить і столицю Таїланду:

Бангкок — сірим

Центр та передмістя Шанхаю також накриватиме припливами:

Шанхай — сірим

Александрія, Єгипет:

Александрія — сірим

Південь Іраку й, зокрема, друге за величиною місто Басра:

Басра — сірим унизу

Це не просто кліматична проблема — вона спричинить соціальний тиск і може призвести до громадянських конфліктів і навіть воєнних сутичок, кажуть коментатори.

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Для переказу коштів клікайте сюди

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!