Журналістика даних: ПосібникСаморобна візуалізація: Наші улюблені інструменти

  • 4389 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 14/02/2013Дата публікації

Які інструменти візуалізації даних існують в інтернеті – такі, щоб їх було легко використовувати і при цьому не платити за них? У Guardian Datablog та Datastore ми намагаємося найбільше застосовувати безкоштовні й потужні засоби, які пропонує Інтернет.

Ілюстрація 102. Хроніки бойових дій, оприлюднені Wikileaks (Guardian)

Це може звучати трохи нещиро, бо в нас, без сумніву, є доступ до чудових команд фахівців Guardian, які виконують графічні та інтерактивні роботи, - для тих проектів, на які в нас є трохи більше часу – наприклад, таких, як ця карта витрат держслужбовців (її створили в Adobe Illustrator) чи інтерактивна карта заворушень у Британії, створена на основі повідомлень у Twitter.

Але для повсякденної роботи ми часто використовуємо ті ж інструменти, які може використати кожен – і створюємо графіку, яку також може створити кожен.

Тож що саме ми використовуємо?

Google Fusion Tables

Ця онлайнова база даних та картографічний інструмент є нашим вибором за замовчанням, якщо треба швидко створити деталізовані карти, особливо з можливістю масштабування. Ви отримуєте всю високу роздільну здатність карт Google, але тут можна відкривати великі бази даних - до 100 мегабайт у форматі CSV, наприклад. Коли ви спробуєте Fusion tables уперше, вони можуть здатися вам заскладними, але потренуйтеся ще. За її допомогою ми створювали карти на зразок наведеної вище карти Іраку, а також контурні карти на кшталт оцієї карти з рівнем бездомності.

Ілюстрація 103. Інтерактивна карта бездомності (Guardian)

Тут головна перевага – це гнучкість: ви можете, наприклад, завантажити файл у форматі kml, де вказано межі регіонів, - а тоді злити його з таблицею даних. Google Fusion Tables також отримує новий інтерфейс користувача, що полегшує її застосування.

Щоб це робити, вам не треба бути програмістом – а інструмент шарів у Fusion Tables дозволяє поєднувати різні карти або ж створювати засоби пошуку та фільтрації, які потім можна вбудувати в блог чи на сайт.

Цей чудовий посібник Кетрін Харлі з Google – гарна відправна точка.

Головна підказка:
Використовуйте shpescape для конвертації офіційних файлів у форматі shp, щоб використати їх у Fusion tables. І стежте, щоб не пере ускладнювати карти - Fusion tables може впоратися не більше ніж із мільйоном точок на одну клітину.

Tableau Public

Якщо у вас немає безмежних ресурсів професійної редакції, то ця програма є безкоштовною – і дозволяє робити вельми складні візуалізації просто та легко, на основі баз даних розміром до ста тисяч рядків. Ми використовуємо її тоді, коли нам потрібно звести докупи різні типи діаграм – як на цій карті, де вказані найвищі рівні податків у світі, і де також є стовпчикова діаграма.

Або ви навіть можете використати Tableau Public для дослідження даних – так як ми це зробили нижче з даними про витрати на федеральні вибори в США (хоча при цьому в нас вичерпалися ресурси вільної безкоштовної версії програми – слід пильнувати за цим). Tableau Public також потребує специфічного форматування даних, щоб ви могли отримати від неї максимум. Але якщо ви через це пройдете, то матимете інтуїтивний інструмент, який працює так як треба. Аргентинська La Nación, скажімо, побудувала всю свою діяльність із журналістики даних навколо Tableau.

Ілюстрація 104. Фінансування президентської кампанії 2012 року (Guardian)

По Tableau також є гарні онлайнові посібники, з яких вам варто почати.

Головна підказка:
Tableau розроблена для комп’ютерів PC, хоча ведеться робота над версією для Маків. Використовуйте паралельні дзеркала, щоб це запрацювало.

Діаграми Google spreadsheet

Ілюстрація 105. Витрати та податки уряду Великобританії (Guardian)

Ви освоїли прості речі – такі як стовпчикові, лінійні чи секторні діаграми? Тоді знайте,що в електронних таблицях Google spreadsheets (які можна створити з фрагментів документів, завантажених під вашим екаунтом Google) можна створювати вельми ефектні діаграми – включно з анімованими пухирцевими діаграмами, використаними в Gapminder Ганса Рослінга. На відміну від інтерфейсів прикладних програм для побудови діаграм, тут вам не треба перейматися програмуванням – все вельми подібне до створення діаграм у Excel, де ви виділяєте дані та клацаєте мишкою на віджеті діаграми. Варто дослідити й можливості кастомізації – можна змінювати кольори, заголовки та шкалу масштабу. Ці діаграми є нейтральними з точки зору дизайну, що корисно для малих діаграм. У лінійних графіків також є кілька корисних опцій, включно з опцією анотації.

Головна підказка:
Витратіть час на опції, що дозволяють змінювати діаграму – ви маєте змогу створити власну кольорову палітру.

Ілюстрація 106. Засуджені на смерть та страти (Datamarket)

Explore this data - страти в США

У Datamarket, який більше відомий в якості постачальника даних, насправді є дуже навіть якісний інструментарій для візуалізації цифрових даних. Ви можете завантажити власні або використати бази даних, які пропонують вони – але вибір стає кращим, якщо ви отримаєте екаунт Pro.

Головна підказка:
Працює краще з даними, які мають часову прив’язку, але перевірте їхній розширений діапазон даних

Many Eyes
Якщо на світі є сайт, що потребує трохи ніжної люблячої турботи, то це Many Eyes від IBM. Коли його запустили під керівництвом Фернанди Б. Вегас та Мартіна Ваттенберга, це був унікальний ресурс, який давав людям змогу легко завантажувати та візуалізувати бази даних. Зараз, коли творці ресурсу працюють на Google, сайтові, схоже, бракує любовного ставлення – з його приглушеними кольоровими палітрами – і там мало що оновилося в сенсі візуалізацій.

Головна підказка:
Якщо ви завантажили дані, їх неможливо редагувати, тож заздалегідь подбайте про їх правильність

Ілюстрація 107. Вороги доктора Хто (Doctor Who) ( Guardian)

Color Brewer

Ілюстрація 108. Color Brewer

Color Brewer не є інструментом візуалізації в строгому сенсі цього слова – його початково створили за федеральні кошти для вибору кольорів карти, і на нього варто витратити трохи часу, якщо ви маєте наміри зробити набагато більше. Ви можете вибрати базовий колір і отримати коди для всієї палітри.

І трохи ще.

Якщо нічого зі вказаного вище вам не підійшло, варто також перевірити цю статтю в DailyTekk, де наведено ще більше варіантів. Ті, які ми навели вище, - це не єдині інструменти, просто їх використовують найчастіше. Є й багато інших, наприклад:

Chartsbin Інструмент для створення клікабельних карт світу

iCharts Спеціалізується на створенні малих діаграм-віджетів

Geocommons Обмін даними та контурними даними задля створення глобальних та локальних карт

Ну і ще є piktochart.com, який надає шаблони для тих текстових/цифрових візуалізацій, яких зараз так багато.

Саймон Роджерс, Guardian

 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!