Журналістика даних: ПосібникРейтинг надійності автомобілів

  • 2588 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 28/11/2012Дата публікації

У січні 2010 року ВВС отримала дані Міністерства транспорту Британії із оцінками надійності автомобілів різних моделей та від різних виробників. Це результати тесту, що вказують, чи є авто безпечним та придатним для користування – будь-яка машина віком понад три роки повинна щорічно проходити цей тест Міністерства транспорту.

Ілюстрація 47. Публікація рейтингу надійності автомобілів (ВВС)

Ми отримали ці дані у відповідності до закону про свободу інформації, в результаті 18-місячної битви з VOSA, агенцією Департаменту транспорту, яка здійснює нагляд за системою тестів. VOSA повертала наші запити про надання цифрових даних на тій підставі, що це порушить комерційну таємницю. Вона заявляла, що виробники автомобілів із високим рівнем ненадійності постраждають від оприлюднення цієї інформації. Ми, однак, звернулися до уповноваженого з питань інформації, який прийняв рішення, що розкриття цих даних служитиме інтересам суспільства. І тоді VOSA оприлюднила дані, через 18 місяців після нашого прохання про це.

Ми проаналізували цифри, зосередившись на найбільш популярних моделях та порівнюючи машини одного віку. І виявили суттєві розбіжності. Для прикладу, поміж 3-річних автівок 28% машин Рено Меган не пройшли тест Міністерства транспорту, на противагу лише 11% машин Тойота Королла. Цифри були оприлюднені на телебаченні, радіо та в онлайні.

Ми отримали дані у формі PDF-документа на 1200 сторінок, який нам треба було перетворити на електронну таблицю, щоб мати змогу виконати аналіз. Поруч із публікацією наших висновків ми оприлюднили цю таблицю в форматі Excel (понад 14 тисяч рядків даних) на сайті BBC News. Це забезпечило загальний доступ до цих даних у формі, придатній для користування.

Як результат, інші почали використовувати ці дані для власної аналітики, яку ми не зробили, поспішаючи опублікувати статтю якнайшвидше, або на яку в нас на той час бракувало технічних ресурсів. Це включало вивчення рейтингів поломок у машин з іншим терміном експлуатації, порівняння рейтингів виробників, а не окремих моделей, і створення баз даних із можливістю пошуку в них результатів щодо окремих моделей. Ми додали лінки на ці сайти в нашу онлайнову публікацію, щоб наші читачі могли скористатися й цими розробками.

Це ілюструє переваги публікації «сирих» даних на додачу до статті, створеної за методикою журналістики даних. Тут можуть бути й винятки (наприклад, якщо ви плануєте використати ці дані для наступних публікацій і хочете до того часу притримати їх у себе), але загалом оприлюднення даних забезпечує кілька важливих вигід.

• Ваша робота полягає в тому, щоб дізнаватися про щось і повідомляти про це людям. Якщо ви потурбувалися про те, щоб отримати всі дані, поширення цих даних – це частина вашої роботи.

• Інші люди можуть помітити цікаві моменти, які ви пропустили, або ж просто деталі, які мають для них значення, навіть якщо ці деталі були недостатньо важливими для вашої статті.

• Інші можуть розвинути вашу роботу за допомогою подальшого, більш деталізованого аналізу даних або інших форм представлення чи візуалізації цифр, використання власних ідей чи технічних вмінь, які забезпечать продуктивний аналіз цих даних в альтернативний спосіб.

• Це – складова частина привнесення відповідальності та прозорості в журналістський процес. Інші можуть зрозуміти ваші методики та перевірити вашу роботу, якщо в них виникне таке бажання.

Мартін Розенбаум, ВВС

 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!