Журналістика даних: ПосібникКриза будинків опіки

  • 2324 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 27/11/2012Дата публікації

Розслідування індустрії приватних будинків догляду, проведене Financial Times, виявило, що деякі інвестори закритих акціонерних товариств перетворили опіку над людьми літнього віку на машину з видобування прибутків. За бізнесову модель, яка ставила на перше місце повернення вкладених коштів, а не якісний догляд, платили людськими життями.

Ілюстрація 45. Криза приватної опіки

Цей аналіз з’явився вчасно, бо фінансові проблеми компанії «Південний Хрест», на той час найбільшого в країні оператора закладів із догляду, вкрай загострилися. Уряд десятиліттями просував приватизацію в сфері опіки й продовжував вихваляти приватний сектор за його вправну бізнесову практику.

Наше розслідування почалося з аналізу даних, які ми отримали від британського регулятора, відповідального за інспекції будинків догляду. Ця інформація була публічною, але знадобилося багато наполегливості, щоб її надали у формі, придатній для користування.

До даних входили рейтинги (наразі вже неіснуючі) показників окремих будинків догляду, із розподілом на приватні, державні чи неприбуткові. Комісія з якості опіки (CQC) до червня 2010 року присвоювала будинкам догляду рейтинг за якістю (0 зірок – погана, 3 зірки – найвища).

На першому етапі слід було провести масштабну очистку даних, бо, наприклад, інформація, надана Комісією з якості опіки, використовувала різнотипні класифікатори. Це головним чином робилося в Excel. Ми також встановили – шляхом «офісно-телефонного» дослідження – які саме будинки належали приватним структурам. До фінансової кризи сектор з опіки, немов магніт, притягував інвесторів з приватних фондів чи сфери нерухомості, але декілька – такі, як «Південний Хрест» - постали перед серйозними фінансовими труднощами. Ми хотіли дізнатися, як впливала (якщо впливала взагалі) приватна власність на якість догляду.

Порівняно нескладна послідовність підрахунків у Excel дозволила нам встановити, що неприбуткові та державні будинки опіки в середньому мали значно кращі показники якості, ніж приватний сектор. Деякі будинки опіки, що належали приватним структурам, мали результати значно вищі за середні, а інші - значно нижчі.

В комбінації з «польовими» репортерськими розслідуваннями, вивченням прикладів недбалого догляду та поглибленим розглядом невдалої регуляторної політики, так само як і іншими даними - про рівні оплати, плинність кадрів тощо, наш аналіз зміг відтворити справжню картину стану справ із опікою над літніми людьми.

Деякі ремарки:

• Робіть нотатки про всі маніпуляції над оригінальними даними.

• Створіть копію оригінальних даних і ніколи не змінюйте сам оригінал.

• Перевіряйте й повторно перевіряйте дані. Виконуйте аналіз кілька разів (і щоразу від самого початку).

• Якщо ви згадуєте певні компанії чи людей, забезпечте їм право на відповідь.

Синтія О’Мурчу, Financial Times

 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!