Журналістика даних: ПосібникШкільні звіти штату Іллінойс

  • 2329 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 11/11/2012Дата публікації

Рада з питань освіти штату Іллінойс щорічно публікує шкільні «табелі», звіти про демографічні дані та показники успішності в усіх державних школах Іллінойсу. Це великий масив даних, цьогорічна версія - це таблиця з 9500 колонками. Із такими розлогими даними пов’язана проблема: треба вибрати, що саме взяти для представлення (як у будь-якому проекті з розробки комп’ютерних програм, важко не створити програму, а створити правильну програму).

Ілюстрація 43. Шкільні звіти штату Іллінойс (Chicago Tribune)

Ми працювали з репортерами та редактором нашої команди «освітян», щоб вибрати цікаві дані (там є багато даних, які виглядають цікаво, але репортер скаже про них, що насправді вони некоректні або вводять у оману).

Ми також провели опитування та консультації зі співробітниками редакції, у яких діти навчаються в школах. Ми зробили це через «пробіл у досвіді» - ні в кого із команди, яка розробляла програму, не було дітей шкільного віку. У процесі ми дізналися багато нового про наших користувачів та про зручність користування (насправді – про її відсутність на той час!) попередньою версією нашого сайту про школи.

Нашою метою була програма, спрямована на декілька специфічних типів користувачів, а саме: (1) батьки, чиї діти навчаються в школі, і які хочуть дізнатися рівень цієї школи, та (2) батьки, які хочуть визначитися, де їм мешкати, адже якість шкіл зазвичай сильно впливає на таке рішення.

На першому етапі сайт про школи розробляли два програмісти протягом шести тижнів. Оновлена версія в 2011 році – два програмісти та чотири тижні. (Насправді над проектом активно працювало троє осіб, але в усіх це був неповний робочий день, тож в сумі їх можна вважати двома).

Ключовою частиною проекту був інформаційний дизайн. Хоч ми використовували набагато менше даних порівняно з тими, що були в наявності, це все одно чимало інформації, і було непросто зробити її придатною для «споживання». На щастя, ми «позичили» фахівця з нашого графічного підрозділу – дизайнера, який спеціалізується на представленні складної інформації. Він дав нам чимало знань про дизайн діаграм і, загалом, підвів нас до такої форми представлення, яка є читабельною але при цьому не недооцінює спроможність чи бажання читача розуміти цифрові дані.

Сайт був створений з використанням мов програмування Python та Django. Дані були представлені у форматі MongoDB —  інформація про школи є гетерогенною та ієрархічною, тому реляційні (табличні) бази даних погано для неї підходять (інакше ми б, напевне, використали PostgreSQL).

Для цього проекту ми вперше експериментували з інтерфейсом користувача Twitter Bootstrap, і результати нас повністю вдовольнили. Діаграми намальовані за допомогою Flot.

Програма також включає в себе багато написаних нами статей про показники шкіл. Тобто, вона працює як такий собі портал – коли з’являється нова стаття про показники школи, ми ставимо її в топі програми, поруч зі списками шкіл, пов’язаних із цією статтею (і коли виходить нова стаття, читачів chicagotribune.com скеровують на програму, а не на статтю).

Ранні відгуки показали, що читачам сподобалася наша програма про школи. Отримані нами коментарі були переважно позитивними (або принаймні конструктивними!), і кількість переглядів сторінок «вийшла з берегів». Бонусом стало те, що ці дані залишалися цікавими протягом цілого року: попри наші очікування, що кількість заходів зменшиться після того, як статті про школи зникатимуть зі стартової сторінки, наш досвід показав, що читачі заходили на цей сайт увесь рік.

Декілька ключових ідей, які ми винесли з цього проекту:

• Підрозділ графічного дизайну – ваші друзі. Вони вміють робити складну інформацію приданою для споживання.

• Просіть редакцію про допомогу. Це другий проект, для якого ми проводили в редакції опитування та інтерв’ю, і це чудовий спосіб дізнатися точку зору вдумливих людей, які, так само як наша аудиторія, мають різну фахову підготовку і зазвичай не дуже вправні з комп’ютерами.

• Показуйте свою роботу! Більшість із відгуків являла собою запити про дані, які використовувала програма. Ми забезпечили публічний доступ до великої кількості даних через інтерфейс прикладної програми (API), і невдовзі опублікуємо ті речі, які спочатку не думали включати до проекту.

Браян Боєр, Chicago Tribune

Переклад здійснено за підтримки фонду "Відродження"

 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!