Журналістика даних: ПосібникЯк найняти хакера

  • 4685 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 17/10/2012Дата публікації

Одне з питань, яке мені регулярно ставлять журналісти: а де знайти програміста, щоб той допоміг у моєму прокеті? Не треба обманювати себе, вважаючи, що це односторонній процес: суспільно свідомі хакери та фахівці з аналізу даних частенько так само прагнуть вийти на зв’язок із журналістами.

Журналісти – це потужні користувачі інструментів та сервісів, спрямованих на роботу з даними. З точки зору програмістів, журналісти мислять «за межами стін», і використовують інструменти роботи з даними в такому контексті, про який програмісти до того й не думали (зворотний зв’язок – безцінна річ!); вони також допомагають створити контекст та привернути увагу до проектів і допомогти зробити їх релевантними. Це симбіотичні взаємини.

На щастя, це означає, що як тільки ви починаєте шукати, де б найняти хакера, або шукаєте потенційної співпраці в умовах обмеженого бюджету, дуже імовірно, що знайдеться хтось зацікавлений вам допомогти.

Тож як вам їх знаходити? Ось що каже Арон Пілхофер з New York Times

Ви можете виявити, що у вашій організації вже є люди з потрібними вам навичками, але вони не обов’язково сидітимуть в одному з вами приміщенні. Походіть навколо, відвідайте підрозділ технологій та ІТ, і ви, найімовірніше, влучите в яблучко. Важливо також шанувати культуру програмування, знайти когось із комп’ютером, що виглядає приблизно так:

… і найімовірніше, ви знайшли найкращого.

Ілюстрація 21. Почесні відзнаки: хакерів/кодерів зазвичай легко помітити

Ось іще кілька ідей:

Пишіть на веб-сайтах, де шукають роботу

Знайдіть веб-сайти, призначені для розробників, що використовують різні мови програмування, і пишіть там. Наприклад, на Python Job Board

Застосовуйте відповідні списки поштової розсилки

Наприклад, списки розсилки NICAR-L та Data Driven Journalism.

Зв’яжіться з відповідними організаціями

Наприклад, якщо ви хочете очистити чи «вичленувати» якісь дані з Інтернету, ви можете зв’язатися з організацією на кшталт Scraperwiki, у якої є розлогий список адрес перевірених та завзятих кодерів.

Вступіть до відповідних груп/мереж

Знайдіть ініціативи на кшталт Hacks/Hackers, які зводять разом журналістів та технарів. Групи Hacks/Hackers зараз постають по всьому світу. Ви можете також щось написати на їхній розсилці з пропозицією роботи.

Місцеві зацікавлені спільноти

Можна спробувати швидко пошукати фахівців у вашій галузі (наприклад, ‘javascript’ + ‘london’). Сайти на кшталт Meetup.com також можуть стати чудовою відправною точкою.

Хакатони (хакерські марафони) та змагання

Не має значення, чи пропонують учасникам грошовий приз: змагання з програмування та візуалізації та дні програмування зазвичай створюють плідне підґрунтя для співпраці та пошуку контактів.

Запитайте фанатика програмування

Фанатики тусуються з іншими фанатиками. Усний розголос – завжди гарний спосіб знайти правильних людей для співпраці.

Ви знайшли хакера, але як дізнатися, чи він справді крутий? Ми запитали Аластера Данта, провідного фахівця з інтерактивних технологій у Guardian, про його точку зору на те, як розпізнати гарного програміста:

Вони вміють програмувати усе
Коли маєш справу із дедлайном, краще бути майстром на всі руки, ніж вузьким профі. Програмування для ЗМІ потребує вмінь обробляти дані, створювати динамічну графіку та освоювати невідомі прийоми.

Вони бачать цілісну картину
Усеохопний спосіб мислення надає перевагу цінності розповіді, а не технічним деталям. Я б краще почув одну ноту, зіграну з почуттям, аніж холодну віртуозність. Встановіть, наскільки програміст щасливий, коли працює разом із дизайнером.

Вони вміють розповідати
Представлення інформації у формі розповіді вимагає упорядкування речей у часі та просторі. Дізнайтеся, якими проектами вони пишаються найбільше, і попросіть поетапно розповісти вам, як вони створювалися – це розкриє вам як їхні здібності до спілкування, так і розуміння технічних моментів.

Вони комунікабельні
Для того, щоб швидко щось зробити, потріна змішана команда, яка працює над спільною метою. Кожен її учасник повинен поважати колег та бути готовим з ними спілкуватися. Непередбачені перешкоди часто потребують швидкого перепланування та спільних компромісів.

Вони вчаться
Технології розвиваються швидко. Потрібні зусилля, щоб не відстати. У гарних програмістів з різним досвідом, яких я зустрічав, була типова спільна риса – це готовність при потребі вивчити щось нове.

Люсі Чемберс, фундація Open Knowledge

Як знайти програміста вашої мрії

Відмінність у продуктивності праці якісного та видатного програміста виражена не лінійно, а експоненційно. Правильний найм – це вкрай важливо. На жаль, правильний найм – це також украй складно. Оцінювати кандидатів, якщо ви не є досвідченим технічним менеджером, - це й так складно. Додайте до цього зарплатню, яку можуть платити медійні організації, і ось вам суттєва проблема.

У Tribune ми наймаємо програмістів, виходячи з двох кутів оцінювання: емоційні якості та технічні якості. Емоційні якості: журналістика є життєво необхідним компонентом дієвої демократії. Працюючи тут, ти можеш змінити світ. З технічної точки зору ми оцінюємо, скільки ви вивчаєте. У нас маленькі проекти, швидкі в розробці та багаторазово повторювані. Кожен проект потребує нового інструментарію, нової мови, нової теми (пожежна безпека, пенсійна система), і все це слід вивчити. Ньюсрум – це як горнило випробувань. Я ніколи не керував командою, яка вчила так багато і вчилася так швидко, як наша команда.

Щодо того, де шукати, то нам дуже пощастило знайти чудових хакерів у спільноті відкритого урядування. Список розсилки Sunlight Labs – це тут фанатики технологій і благодійники людства, які мають паршивеньку денну роботу, зависають ночами. Інший потенціальний ресурс – це Code for America. Щороку з CfA з’являється група хлопців у пошуках свого наступного великого проекту. І як бонус, у CfA жорсткий процес інтерв’ювання – вони вже провели кадровий відбір замість вас. У наші дні із журналістських шкіл також приходять журналісти, зацікавлені в програмуванні. Вони ще зелені, але в них великий потенціал.

Ну і насамкінець – замало просто найняти програмістів. Вам потрібен технічний менеджмент. Програміст-одинак (особливо якщо він тільки-но з школи журналістики й не має досвіду роботи в галузі) наробить багато помилок. Навіть найкращий програміст, залишений напризволяще зі своїми пристроями, зробить вибір на користь технічно цікавої роботи, а не того, що найбільш важливе для аудиторії. Назвіть це наймом редактора журналістського програмного забезпечення, керівника проекту, як завгодно. Так само як письменники, програмісти потребують редакторів, кураторства і когось, хто змусить їх написати програму до настання дедлайну.

Брайан Боєр, Chicago Tribune

Переклад здійснено за підтримки фонду "Відродження"

 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!