У першому посиланні інструкції зайва крапка і посилання працює некоректно. :(
Нескладно ж зробити, щоб по Ctrl+Enter фрагмент виділеного тексту з повідомленням про помилку йшов редактору.

Джаред Даймонд "Коллапс" - книга проте, як загинули давні цивілізації в тому числі через проблему грунтів.

Окрім злочину використання земель для вирощування "технічних культур" задля біопалива слід згадати, що лише незначна частина вирощеного зерна йде безпосередньо в іжу чи в обробку на виготовлення продуктів харчування; переважна ж його частина ("майже все") споживається тваринництвом на годівлю худоби. (Тваринництво також споживає велику кількість води, забруднює довкілля і є - привіт "глобальному потеплінню" - одним із найбільших джерел викидів вуглекислого газу й метану). І все тому, що замість здорового харчування здебільшого рослинною їжею ознакою "добробуту" (уявлення поширене серед тих, що складають більшість населення планети, нечутливих до власного тіла й "чутливих" до реклами індустрії тваринництва) вважаєтся споживання чим більшої кількості м'ясної їжі. Ті ж китайці, які традиційно споживали у їжу багато комах (комахи, як відомо, - дешеве, у сенсі навантаження на довкілля також, джерело білкової їжі; певним недоліком є, у тілах комах, хітин), багатіючи, їдять дедалі більше м'ясних продуктів (з причини "статусності", зокрема). Іншою проблемою використання земель (як воно, загалом, нині є) у с. господарстві є неповернення мінералів у ґрунт (мінералів зі спожитих плодів і продуктів). Біла Ґейца мабуть складно запідозрити у щирому альтруїзмі, але його проект зі створення туалету, що перетворює продукти життєдіяльності людського тіла у добриво для сільського господарства, є якраз погляд у корінь проблеми (розв'язується також проблема величезного споживання "вотерклозетами" води з подальшим її очищенням перед зливом у водойми тощо). Отже проблемою є також створення "туалету майбутнього" (оскільки традиційний "wc" стає все більш і більш дорогим для людини й природи)

Примус "щеплень" можна пояснити тим що 1) на "привілейованих" ("медпрацівників", чиновників а також достатньо багатих і всіх їх дітей) той примус не розповсюджується (відповідно, перше ніж "щепитися", вони "десять разів подумають" як про різні побічні ефекти, ризики для життя й здоров'я, так і про ефективність "вакцинації")
2) "привілейовані" намагаються захистити себе (і своїх дітей) за рахунок ризиків непривілейованих ( у разі якщо "вакцина" взагалі має якусь дієвість), або/а_також "бігфарма" гарантує собі (над)прибутки і надалі; а то ще не згадуючи про різного роду "випробовування" (на населенні третього світу), додавання у "вакцини" різної гадості для "боротьби з перенаселенням планети" тощо.

Як має бути
1) "держава" ("влада") в праві тільки проінформувати про всі переваги й (обов'язково) побічні ефекти різних "вакцин" і лише сприяти усвідомленому вибору громадян (не більше)
2) той хто вирішив "прищепитися" (і "прищепити" своїх дітей), певний, що вакцина потрібна (тобто дієва), і не може мати ніяких претензій до "нещеплених" (адже "вакцина" його "захищає"). кожен, отримавши всю необхідну інформацію, діє на свій розсуд, й відповідає за свої дії.

Якщо вірити наявним у мережі "відносно задовільним" (є, зокрема, щось на тюбіку) поясненням того, як мала б працювати така ракета, то ніяких гвинтів, електродвигунів (як і генерації електричного струму) у ній немає. Принцип дії схожий до турбореактивного двигуна, у якому хоч і є гвинт з ротором (для "піддуву" повітря проти напрямку руху двигуна), але запирання потоку (і, відповідно, створення напрямку рушійної сили) забезпечується ("здебільшого") аеродинамічно.
Як пояснюють (ніби ерудити "достатньої для спрощеного пояснення компетенції"), після певного розгону (і розігріву реактора) механічна конструкція створює "замок" (суто аеродинамічно, без "рухомої механіки") для руху повітря тільки "назад", а реактор, нагріваючи атмосферні гази ("просто повітря" тобто) до величезної температури, перетворює їх на "робоче тіло" (яке й "відштовхує" ракету у напрямку руху). "Балакають", що ідея вже дууже стара (років 70 або більше), але не було досі божевільних спробувати практично реалізувати складно досяжну рівновагу (а ще, мовляв, не було сплавів, що витримували б тепло 1500+ градусів ) з усіма ризиками радіоактивного забруднення ("шлейф" у штатному режимі й можливість "нештатного" некерованого вибуху тут завжди і зараз), неможливість замаскувати від радарів (і відповідно, безглуздість знаходження скількись тривалий час на орбіті, коли легко її збити); тобто, божевілля, з якого боку на те не глянь.

"За матерЫалами" :( Cкоро буде вже дев'ять років, як пишу, що сайту потрібний простенький додаток, який би дозволяляв легко й просто відправляти інформацію про одруківки через натискання Ctrl+Enter. А такого все нема, хоча додати - геть не складно. Ця відсутність вже фактично традиція...на жаль не найкраща. :(

Як протест Україна мусить спочатку призупинити на 3 місяці своє членство в Раді Європи (припинити будь-яку роботу в Комітеті міністрів Ради Європи, Парламентській асамблеї Ради Європи, Європейському суді з прав людини, Європейській комісії за демократію через право, Конгресі місцевої та регіональної влади Європи та перерахування їм коштів) закликавши інших членів підтримати такий крок України, а якщо це не вплине вийти з цієї організації. Ми вже покинули одну таку організацію (Співдружність Незалежних Держав) і від цього лише виграли!

Телеграм замінив собою ВК не через заборону, Телеграм більш сучасний та просунутий. ВК коли його забрали у Дурова не розвивається, його просто підтримують.
Щодо небезпеки то вона не в Новиначі. Шукати зовнішні чинники всього поганого, а найперший - у владі - це й є небезпека Хто грає на цьому - другорядне. Так, Зеленський отримає все те саме, що він використовував проти Порошенка, бо він зараз влада.

У присутності підземних переходів у будь-яких місцях будь-яких доріг немає ані якої проблеми (хіба витрата декількох квадратних метрів для підйомів-спусків). Інша справа, що різною може бути зручність тих переходів, а ще великою і дійсно проблемою є торгові точки в переходах й інші "паразити". Для тих, кому вкрай тяжко спуститися (навіть найбільш зручним підземним), у місцях, де є мінімально доречним, завжди можна поставити "кнопку" напівавтоматичного світлофора; отже, ще раз - проблему наявності підземних переходів вигадано. Навпаки, є великою проблемою саме відсутність підземних переходів там, де вони потрібні надзвичайно (мабуть автори допису ніколи не ходили, не перетинали такі місця-дороги), і у (тому ж ) Києві таких місць є вдосталь - великі багатосмугові дороги, інтенсивний рух (включно з "постійними заторами"), відсутність у місці переходу перехрестя і відсутність підземного; як наслідок - ускладнення руху й збільшення заторів, тонни перевитраченого пального, ще брудніше повітря, витрачений час і додаткові причини для аварійності. Яскравою ілюстрацією такої проблеми є, зокрема, й наявність (їх будують і будуть будувати, що б не писали й не говорили деякі неспостережливі-неуважні "сторонні спостерігачі") ще набагато менш зручних НАДЗЕМНИХ переходів-"мостів" ("мостів" виключно для пішоходів, з декількома "поверхами" спусків-підйомів; у "системи" вистачає "тями" таки не ставити у деяких місцях світлофори, хоч ніби-то то було б зручніше [поставити світлофор] і ще дешевше влаштувати, дешевше аніж підземний й аніж надземний).

Можно ли уточнить? Например, Гриценко, судя по инфографике его избиратель во 2-м туре разделился в Харьковской области 18т. за Порошенко и 9т. за Зеленского. Но в 1-м туре в Харьковской области Гриценко набрал 41т. голосов. В инфографике расписаны 27т. А за кого проголсовоали согласно Вашей модели остальные 14т избирателей Гриценко?

Так і є. (навіть десь же ті товстосуми, безроздільні власники "телеканалізації", в інтерв'ю журналістам плакалися про те, як колись розкрутили Порошенка, а той взяв їх та й "кинув"; помстилися, начебто )
ps надійно до "1+1" пристало нове ім'я "Г+Г" ...

Цей коментар вилучено автором.

Цей коментар вилучено автором.

Я не чув на Суспільному ні слова про щось добре зроблене останнім часом. Суцільна чорнуха і "злочинна влада". Якому олігарху воно належить? І "залишити, як є"?

Насправді Ю+ЗЕк+Гриценко за поточною соціологією беруть фактично половину мандатів у ВРУ.

Знову згадалася давня репліка (цієї нині ще раз "кандидатки"; щодо "синьоголубих" у Раді) -- "прийшли повіситися на своїх шарфиках". ("вже тоді був час задуматись" :-) ) Колись були "світлі надії" (асоціювалися із цією.. особиною, перепрошую на слові), а зараз - авторові статті - заперечити нічим.

Щодо Криму - немає "умовного способу", але є історія, яка вказує на те, що окупанти дуже боялися найменшого спротиву і що навіть вся та "зелена наволоч" готова була забратися звідти геть, принаймні до "кращих часів", після перших декількох пострілів. В результаті ("гарячу") війну отримали і так

ps
"коментатори" (нижче, "у переважній більшості") у пфейсбусі явно не схожі на читачів "текстів"; певне знову якісь "боти" (?)